Polski przewodnik PALEO – recenzja książki

paleo

W końcu doszedł do mnie długo oczekiwany Polski przewodnik PALEO! :) Książka liczy sobie 300 stron, a ja już jestem przy końcówce! (to znaczy, że jest świetna:)) Słuchajcie! Szczerze polecam ją każdemu! Niezależnie od tego, czy jesteście zwolennikami diety paleo, diety samuraja, czy też totalnie nie zgadzacie się z ich założeniami albo wręcz jesteście zieloni w tym temacie… przeczytajcie! Naprawdę warto! (Pssst! Mogę komuś wypożyczyć :))

 

Co znajdziemy w środku?
Dosłownie wszystko! :)

Ok, już teraz bez żartów 😉

Część pierwsza książki dotyczy diety paleo w teorii i praktyce. Na początku wyjaśnienie samego nurtu paleo, czym jest i z czym to się je. Mnóstwo informacji dotyczących naszych przodków, jak żyli, co jedli itd.. Oczywiście, jest też rozdział dotyczący podstawowych zasad diety paleo! Z podziałem na wszystkie grupy żywności, bardzo szczegółowo i mądrze opisany! Następnie mamy rozdział dotyczący najbardziej odżywczych produktów w diecie paleo. Znajdziemy też opis najczęściej popełnianych błędów podczas stosowania diety paleo i dosłownie wszystko, co należy wiedzieć na temat mięsa.

 

Część pierwsza to także przykładowe jadłospisy, moim zdaniem – genialne! Co więcej, uwzględniono w nich także dzieci, sportowców, osoby starsze, osoby z insulinoopornością, wegetarian, osoby pracujące w biurze i tych z problemami trawiennymi, czy też z przerostem grzybów Candida! Aaaa i najważniejsze! Pozycja jest poszerzona o paleo samuraja i protokół autoimmunologiczny! Na końcu części pierwszej znajdziemy także bardzo przydatną listę zakupów!

A teraz część druga :)
Czyli… jedzonko, jedzonko i jeszcze raz pyszne jedzonko! Są przepisy na zupy, dania bezmięsne, mięsne, przepisy dla osób trenujących i to co najważniejsze – desery! :) Dla mnie absolutnym hitem jest przepis na ciasto marchewkowo-kasztanowe i na pewno czym prędzej z niego skorzystam! :) Oczywiście, wszystkie pyszności zostały wzbogacone takimi zdjęciami, że aż chce się wbijać do kuchni i gotować!

 

Podsumowując!
Nic dodać, nic ująć! Jest to zdecydowanie najlepsza pozycja dotycząca diety paleo w Polsce. Serdecznie polecam!

 

A na koniec, pozwolę sobie zacytować fragment książki dla tych zielonych w temacie oraz dla tych, którym dieta paleo kojarzy się jedynie z polowaniem na mamuta :)
„Dieta paleo to odpowiedź na coraz bardziej zmodyfikowaną żywność i zanieczyszczone środowisko. Nie chodzi w niej bynajmniej o jedzenie mamuta, polowanie i spanie w szałasie, lecz o względny powrót do naturalności, na tyle, na ile to jest możliwe.”

„W diecie paleo chodzi o to, by jeść prawdziwe produkty, a nie wyroby, które je udają.”

 

Buziaki,
Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *